≡ menu

OPGW

Zhongtian Hitachi Optic Fiber Cable Co., Ltd.

OPGW

Firma Zhongtian Hitachi Optic Fiber Cable Co., Ltd. - to wspólne przedsięwzięcie firm Jiangsu Zhongtian Technologies oraz Hitachi Electric Wire. Firma powstała 13 maja 2000 roku, jej założycielski kapitał wynosi 10 000 000 USD, a wartość całej inwestycji to 20 000 000 USD. 

Firma specjalizuje się wyłącznie w badaniach, rozwoju, produkcji, sprzedaży, inżynierii, dostarczaniu osprzętu oraz serwisie nowoczesnych przewodów OPGW. Jej roczne zdolności produkcyjne to 36 000 km przewodów OPGW. Produkcja jest prowadzona w oparciu o technologię dostarczoną przez firmę Hitachi Electric Wire - Japonia, która jest pierwszym producentem OPGW na świecie.

Hitachi Electric Wire, Co., Ltd., spółka zależna Grupy Hitachi - Japonia, która powstała w Japonii w 1956 roku, i która od firmy Hitachi odziedziczyła tradycję, działanie w duchu rozwoju oraz ponad 40-letnie doświadczenie w produkcji.

Drugi ze wspólników - firma Zhongtian Technologies to wysokiej klasy przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji wszystkich rodzajów kabli światłowodowych, które zostało zaliczone do grupy 10 największych na świecie producentów kabli światłowodowych przez niezależną firmę KMI (USA). Firma Zhongtian Technologies wyprodukowała do tej pory m.in. ponad 180 000 km przewodów OPGW i ponad 85 000 km kabli ADSS. Produkują oni również światłowodowe kable podmorskie.

Zhongtian Hitachi Optic Fiber Cable, które powstało z połączenia dwóch sławnych przedsiębiorstw, importując najnowocześniejszą na świecie linię do laserowego spawania (obecnie posiada 4 takie linie) tub ze stali nierdzewnej, skręcarki ośrodków (obecnie OPGW jest produkowane na 16 takich skręcarkach) oraz inny sprzęt do produkcji i badania przewodów OPGW, jest jednym z najnowocześniejszych na świecie producentów przewodów OPGW.

Cała rodzina przewodów OPGW rozwinięta i wyprodukowana przez Zhongtian Hitachi zyskała szeroką akceptację wśród klientów przemysłu elektroenergetycznego. Przewody OPGW są używane w liniach napowietrznych o różnych poziomach napięcia i mają bardzo pochlebne opinie w przemyśle energetycznym. Oprócz standardowych przewodów z tubami ze stali nierdzewnej (SST) Zhongtian Hitachi oferuje również, opracowane we własnych laboratoriach i opatentowane, tuby ze stali nierdzewnej zintegrowane z tubami z tworzywa sztucznego (SSTL), które mają wiele zalet w stosunku do tych pierwszych, z których najważniejsza to zwiększona odporność na pękanie. Ponadto oferuje OPGW z  tubami ze stali nierdzewnej zintegrowanymi z tubami aluminiowymi oraz OPGW z drutami segmentowymi.

Zhongtian Hitachi posiada w swojej ofercie przewody OPGW o konstrukcji centralnej tuby, które nie zawierają drutów ze stopu aluminium, lecz jedynie druty stalowe pokryte grubą warstwą aluminium. 

Przewód OPGW o takiej konstrukcji jest odporny na zjawisko "płynięcia", które głównie wpływa na ustalenie limitu temperatury dopuszczalnej podczas zwarć na poziomie 180°C-200°C, ponieważ nie zawiera on drutów ze stopu aluminium, lecz jedynie druty stalowe pokryte aluminium, które mają znacznie wyższą wytrzymałość na rozciąganie w podwyższonych temperaturach.

Podwyższenie temperatury dopuszczalnej podczas zwarć dla przewodów o takiej konstrukcji jest zgodne z obecnymi trendami w światowej technice - niektóre normy podają już dla nich 300°C jako maksymalnie dopuszczalną temperaturę podczas zwarcia.
Daje to możliwość znacznego zmniejszenia średnicy (np. do 9,0 mm), co ma kapitalne znaczenie przy wymianie starych przewodów odgromowych zbudowanych wyłącznie z drutów stalowych. 

 

Wśród wykonanych dotychczas przewodów maja takie konstrukcje jak:

 

 • 72-włóknowe OPGW o mocy zwarciowej 304 kA2S
 • OPGW dla linii 500 kV, na której występuje obciążenie szadzią o grubości 30 mm
 • OPGW dla przęsła o rozpiętości 1519 m
 • OPGW dla linii 1000 kV w prowincji Shanxi
 • OPGW dla linii 220 kV zainstalowanej w Hainan, gdzie występuje średnio 120 dni z wyładowaniami piorunowymi rocznie itd.

 

Przewody OPGW firmy Zhongtian Hitachi, spełniają w pełni wymagania wszystkich norm, co potwierdziły niezależne laboratoria, w których przewody zostały gruntownie przebadane, potwierdzają to ich raporty, które możemy dostarczyć.

NazwaDataRozmiar
opgw_oppc_adss.pdf

Katalog OPGW

2017-12-12 00:005642,02 KB
ulotka_opgw.pdf

Ulotka OPGW

2017-12-12 00:002426,36 KB
 • Zircon Poland Sp. z o.o.
  ul. Klimczaka 5/1
  02-797 Warszawa, Polska

 • Tel. (+48 22) 816 85 41
  Fax (+48 22) 816 85 76
  E-mail: zircon@zircon.pl

 • Logo Zircon

logo Script logo