≡ menu

Złączki śródprzęsłowe

Złączki śródprzęsłowe są powszechnie stosowane na całym świecie w celu łączenia ze sobą 2 odcinków przewodów podczas instalacji nowego przewodu oraz dla naprawienia zerwanego przewodu.
Jest powszechnie wiadomym, że na przewodach ACSS i ACSS/TW złączki śródprzęsłowe stosuje się do ich instalacji i naprawy od kilkudziesięciu lat, a na przewodach ACCC® od czasu ich wprowadzenia na rynek tzn. od około 8 lat.

Nikt nigdy nie kwestionował od ponad 40 lat poprawności zastosowania złączek do naprawy przewodów z drutami aluminiowymi w stanie miękkim wyżarzonym ACSS, ACSS/TW, a od ponad 8 lat do naprawy ACCC®, ani ich skuteczności działania, sprawdzonej w praktyce. 

Respektujemy prawo niektórych firm do nie oferowania złączek do naprawy zerwanych przewodów z rdzeniem kompozytowym, być może np. mają kłopoty techniczne z ich opracowaniem lub/i z obejściem patentów firmy CTC Global. 

Jednak doszły do nas informacje o nieuprawnionych próbach przekonywania, że złączek w ogóle nie powinno się stosować na wszystkich przewodach z rdzeniem kompozytowym, co w przypadku przewodów ACCC® nie ma żadnego technicznego uzasadnienia.

NazwaDataRozmiar
zlaczki_srodprzeslowe_20131118.pdf2017-12-12 00:001118,05 KB
  • Zircon Poland Sp. z o.o.
    ul. Klimczaka 5/1
    02-797 Warszawa, Polska

  • Tel. (+48 22) 816 85 41
    E-mail: zircon@zircon.pl

  • Logo Zircon

logo Script logo