≡ menu

Izolatory kołpakowe szklane

Oferujemy najwyższej jakości izolatory wiązce przeznaczone do napowietrznych linii elektroenergetycznych 220 i 400 kV. W naszej ofercie znajduje się wiele typów izolatorów kołpakowych szklanych w tym te najczęściej stosowane w Polsce na liniach elektroenergetycznych wysokich i najwyższych napięć 220 oraz 400 kV.

Izolatory szklane składają się z części izolacyjnej, najwyższej jakości szkła hartowanego połączonego z nim za pomocą spoiwa zewnętrznego żeliwnego okucia (kołpaka) i wewnętrznej odkuwki trzonka. Okucie, czyli potocznie zwany kołpak wykonane jest z odlewu z żeliwa ciągliwego białego lub sferoidalnego. Natomiast trzonek jest to odkuwka stalowa o odpowiednio dobranych parametrach mechanicznych. Rolę spoiwa pełni cement glinowy. Złącza kolejnych izolatorów kołpakowych ze sobą, są zabezpieczone zawleczką typu "R" (split-pin) wykonaną ze stali nierdzewnej.

Izolatory te są izolatorami przebijalnymi (klasa B wg normy PN-EN 60383-1), co oznacza, że najkrótsza długość drogi przebicia przez materiał izolacyjny jest mniejsza od połowy drogi przeskoku izolatora.

Wszystkie oferowane izolatory posiadają badania typu przeprowadzone na podstawie norm europejskich i wykonane w akredytowanych laboratoriach. Produkcja odbywa się w nowoczesnych fabrykach posiadających certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 14001. Wysoki poziom techniczny i elastyczność producentów, oferowanych przez nas izolatorów potwierdza fakt, że produkty są wytwarzane również na podstawie norm IEC, ANSI, BS, GOST oraz szczegółowych specyfikacji technicznych Klientów, co znajduje potwierdzenie w licznych referencjach z wielu krajów Europy, Stanów Zjednoczonych, Azji oraz Rosji.

Oferujemy najlepszą relację parametrów technicznych i jakości do ceny.

  • Zircon Poland Sp. z o.o.
    ul. Klimczaka 5/1, 02-797 Warszawa, Polska

  • Tel. (+48 22) 816 85 41
    E-mail: zircon@zircon.pl

  • Logo Zircon

logo Script logo